יום ש', יב’ בסיון תשע”ח
    האתר הראשי  |  דף הבית  |  פורום זה''ב  
פעליות
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
https://www.youtube.com/watch? v=LSEFxQfUwlc
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
הערות לטבלת תכנון הדרכה למשמרות הזה"ב תשע" ח המצ"ב 1. רס"מ סיגל אברהם, ראש יחידת ההסברה מחוז ירושלים, משטרת ישראל תתאם עם כל מנהל/ת ביה"ס את המועד המדויק של הגעת השוטרים המלמדים את נושא "משמרות הזהב". 2. מנהל/ת המעוניין/ת בשיריון מועד מסויים, או בשינוי המועד שנקבע לו יפנו ל: סיגל, ענף התנועה, משטרת ישראל טל' 02-6596213 פקס' 02-6596220. טלפון נייד 050-62763821 3. שוטרי יחידת ההסברה יקיימו במהלך החדשים מרץ-אפריל-מאי תרגול הצבת התלמידים מכתות ה', בעמדות משמרות הזה"ב בקרבת כל בי"ס, לקראת שנה"ל תשע"ט. תזכורת: אין להציב תלמידי כתות ה' לתפקיד משמרות זה"ב. אם תלמידי כתות ו' נעדרים מסיבה כלשהי, יש להודיע על כך בכתב מראש להורים. כמו כן, אני ממליצה לגייס מבוגרים שיוצבו במקום תלמידי משמרות הזה"ב ביום העדרם. 4. שוטרי יחידת ההסברה יקיימו שיחות רענון עם תלמידי כתות ו' אודות מילוי תפקידם במשמרות הזה"ב, בכל בי"ס אליו הם מגיעים. 5. רכזי זהירות בדרכים בביה"ס יקימו מפגשי רענון עם תלמידי כתות ו', חברי משמרות הזה"ב . בבי"ס בהם קיימות הסעות מאורגנות של תלמידים,מומלץ ביותר להקדיש שעורים ללימוד נושא חשוב זה. ב ב ר כ ה , ציונה סקר הפיקוח על החינוך לבטיחות בדרכים מנח"י
קרא עוד...
מועדי השתלמות חינוך תעבורתי תשעח
קרא עוד...
האתר של המחוז החרדי מלא בחומר מעניין כדאי לראות את הנושאים
קרא עוד...
http://meyda.education.gov.il/ files/lomdimbegadol/zahav.pdf
קרא עוד...
קישורים בנושא הולכי רגל:http://www.rsa.gov.il/mish tamaheyderech/holcheiregel/Page s/reka.aspxhttp://www.rsa.gov.i l/mishtamaheyderech/holcheirege l/Pages/default.aspx
קרא עוד...
תכנית בנושא "ירושלים של זה"ב" - אביבה אלעזריבשנת תשע"ז בתי הספר ישלבו את נושא יובל לירושלים במסגרת לימודי תחומי הדעת השונים, בפעילות ואירועים שיקיימו לאורך השנה. המטרה הינה העמקת הזיקה והקשר של התלמידים לירושלים. התכנית מיועדת לכלל תלמידי ישראל, תוך התאמתה למאפיינים הייחודיים לכל מגזר. בחלק זה נציג בפניכם תכנית שפותחה באגף זה"ב על ידי הגב' אביבה אלעזרי.
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
מה לעשות בהפסקה
קרא עוד...
כל הכבוד לרכזת שהובילה את בית הספר עופרים לועדה המחוזית לפרס הארצי !!!
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
מצגת בנושא ראות ונראות
קרא עוד...
רוכבי אופניים נחשבים משתמשי דרך פגיעים במיוחד. מידע, תקנות ועוד בנושא - בקישור זה.
קרא עוד...
הלוח מכיל שנים עשר חודשים המשקפים את השילוב בין החינוך לזהירות ולבטיחות בדרכים לבין לימודי האמנות. פעילות ”אמנות בזה“ב“ ואורח חיים נגיש ובטוח.
קרא עוד...
למידה בשעת חירום- פעילויות מתוקשבות .
קרא עוד...
בחלק הזה ניתן לקבל מידע אודות תכנית הלימודים בחינוך לבטיחות בדרכים לצורך בניית תכניות בית ספריות להוראת הנושא לכל שכבות הגיל, החל מהגנים ועד לסיום כיתה י"ב, על פי צרכים ייחודיים, הדגשים נבחרים ומשאבים מקומיים.
קרא עוד...
חלק זה נציג בפניכם מספר ימים חשובים להתייחסות בתחום החינוך לבטיחות בדרכים, נגישות ואורח חיים בטוח מערכת החינוך בישראל והאגף לזהירות בדרכים, נגישות ואורח חיים בטוח - מבקש להתייחס למספר ימים ומועדים חשובים לאורך שנת הלימודים.
קרא עוד...
קרא עוד...
הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים מציינת מידי שנה את השבוע הלאומי לבטיחות בדרכים, שמטרתו העלאת המודעות לנושא הבטיחות בדרכים וחיזוק הצורך בלקיחת אחריות אישית, במאבק בתאונות הדרכים
קרא עוד...
פעילות 1 מציירים מטריה גדולה מחלקים אותה לחלקים-אפשר בצבעי הרמזור או בצבעי שחור לבן.כל הכיתה מתחלקת לקב' 1- מטריה 2- פתגמים 3- כתבות .פעילות 2 מצירים מגפיים וכותבים -בדרך נזהרים ובשלולית קופצים מתאים לכל כיתה בשדרוג הצבע ,הצורה והפתגם תמונה בקרוב.
קרא עוד...
התכנית "קהילה נגישה - נגישות למען שוויון הזדמנויות לאנשים עם נכויות בקהילה" חוגגת עשור לקיומה. במהלך שנות פעולתה פיתחה התכנית 'תורה' של עבודה מערכתית ביישובים השונים, המושתתת על מנהיגות של אנשים עם נכויות והמבוססת על האמונה, כי שוויון הזדמנויות הוא זכות ולא חסד ורק חברה המשלבת בתוכה אנשים עם נכויות היא חברה צודקת ואיכותית יותר. בספר זה מופיע סיכום ה'תורה' כולה, החל ממושגי יסוד וגישות תיאורטיות ועד לשלבי הפעלה יישוביים. הספר מלווה בדוגמאות מהנעשה בשטח ומהווה מורה דרך להצטרפותן של קהילות חדשות לתכנית, המאמינה, כי הסרת מכשולים ומחסומים סביבתיים, חברתיים ותקשורתיים היא המפתח לשילובם האמיתי של אנשים עם נכויות בזרם החיים המרכזי.
קרא עוד...
מלא חומר לזה"ב
קרא עוד...
צמאים בשטחעצמאים בשטח היא תוכנית המיועדת לכיתות ה'. מצורפת תוכנית לימודים בפריסה שנתית.
קרא עוד...
קרא עוד...
יש ללמוד את הכללים לפני החידון
קרא עוד...
חופשת הפסחהדרכת התלמידים בנושא זהירות ובטיחות בדרכים לקראת חופשת הפסח והאביב
קרא עוד...
כוכי הראל רכזת זה"ב בבית ספר עופרים בהר חומה. להלן מצורפים חומרים לעבודה בבית ספר יסודי כיתות א'-ו.
קרא עוד...
"ללמוד תנועה" (כתות א'-ב')התכנית מבוססת על שכלול התנועה של התלמידים כבסיס לפיתוח יכולתם לבחור ולממש תגובות מוטוריות ורגשיות ולרכוש תרבות של התנהגות בטיחותית בעת ההימצאות בדרך ובתקשורת עם משתמשי דרך שונים. התכנית מיועדת להוראה במסגרת שעה שבועית במשך כל שנת הלימודים.הוראת התכנית מחייבת את המורים להשתתף בהשתלמות להכיר את המדריך למורה ולהתנסות בהפעלת התכנית במהלך ההשתלמות.
קרא עוד...
רכזים יקרים, להלן מצורף קישור לסרטון הכולל שאלות בנושא רכיבת אופניים בטוחה , חצייה והתנהגות בטוחה בדרכים.הסרטון מיועד לילדים בכיתות א'- ב'.
קרא עוד...
קרא עוד...
איריס אוחיון ולאה משה - היכנסו לסרטון כללי חצייה כללי חצייה
קרא עוד...
מצורף דף לימוד המתאים לכיתות ב-ד, בליווי מבוגר.את הדף למדו תלמידותי עם סבא וסבתא ביום של סבא וסבתא של זה"ב.בהנאה רחל לנצ'יצקי
קרא עוד...
תגובות: -1  צפיות: -1
בית ספר קשת - מהיא עשייה ברוכה כל השנה
קרא עוד...
היום נדבר על התנהגות מצילת חיים. כמה חשוב להיות זהירים כשאנחנו חוצים את הכביש, הולכים על המדרכה, משחקים, רוכבים על אופניים ונוסעים לטיולים במכונית.
קרא עוד...
תגובות: -1  צפיות: -1
בטיחות בבית הספר
קרא עוד...
היום הבינלאומי לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות קרב ובא ואנו מתכוננים לפעילויות במערכת החינוך. מצורפת הזמנה להרצאה של מר אחיה קמארה , הנציב לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, הרצאה המיועדת לתלמידי חטיבות הביניים ומעלה.אודה לכם על שליחת מייל אליי( או באמצעות רכז/ת הזה"ב)בשבוע הקרוב ובו פרטים ונתונים על ההערכות ליום הבינלאומי : אילו כתות תשתתפנה בפעילות ביום זה, ואילו כתות תשתתפנה בהרצאה. כמו כן ניתן לפנות לאתר הנציבות לשיוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות ולבקש פעילות חוץ שתתקיים באותו יום בבית הספר
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
כנס מחנכים לבטיחות בדרכים הוא אירוע משמעותי וחשוב במיצוב החינוך לבטיחות בדרכים, והוא מאחד את כל העוסקים במלאכה. הכנס הוא הזדמנות להעניק למשתתפים כלים יישומיים ותאורטיים להמשך עבודתם במוסדות החינוך והקהילה, והוא גם ממצב את החינוך לבטיחות בדרכים כפרופסיה מקצועית. הכנס נערך בשיתוף אגף זה"ב, נגישות ואורח חיים בטוח במשרד החינוך והרשות הלאומית לבטיחות בדרכים. קהל היעד של הכנס הוא עובדי הוראה, מנהלי בתי ספר, מפקחים מנהלי מטות בטיחות, מנהלי אגפי חינוך ברשויות מקומיות, מנהלי מתנ"סים, נציגי תנועת הנוער, נציגי עמותות וארגונים ועובדי הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים.
קרא עוד...

הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, בשיתוף אגף זה"ב, נגישות ואורח חיים בטוח במשרד החינוך, מציינים מידי שנה את השבוע הלאומי לבטיחות בדרכים. מטרת שבוע הבטיחות היא העלאת המודעות לנושא הבטיחות בדרכים וחיזוק הצורך בלקיחת אחריות אישית, במאבק בתאונות הדרכים. השנה יתקיים שבוע הבטיחות בדרכים בין התאריכים יט'- כד' במרחשוון תשע"ז, 18.11.2016- 25.11.2016, ויתמקד בנושא משפחה בטוחה. יום הבטיחות 2016 , הוא יום של הערבות המשפחתית. בבטיחות בדרכים כמו במשפחה אנחנו לוקחים אחריות אישית ומשפחתית. ההתנהגות והמעשים שלנו משפיעים עלינו ועל המשפחה שלנו. השמירה על חוקי הבטיחות בדרכים תורמת תרומה מכרעת לשלמות המשפחה ולאושר של היחידה המשפחתית על כל פרטיה. הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים ואגף זה"ב, נגישות ואורח חיים בטוח חברו יחדיו לערוך תחרות צילום ארצית בנושא משפחה בטוחה בדרכים.
קרא עוד...
ביום 3.12.15 יתקיים יום בינלאומי לשיוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויותבו ביום תתקיים הרצאה בנושא הנ"ל, של אחיה קמארה, ב"אקדמיה ברשת " בשעה 11:00אודה לכם על העברת הידיעה לרכזי הזה"ב ,כדי שיירשמו להרצאה(הכתובת בהזמנה המצ"ב) וידאגו להקרינה לתלמידים ביום חשוב זה.
קרא עוד...
פרס לבתי ספר מצטיינים בחינוך לזהירות בדרכים
יום הבטיחות הלאומי 3.11.15
יום שיא
ברוכים הבאים ו- Willkommen לתחרות "יוצרים עתיד לתחבורה" 2015התחרות מיועדת לתלמידים בכיתות ז' עד יב' ממוסדות לימוד בישראל ובגרמניה וההרשמה אליה מתחילה ממש כאן באתר. אחרי ההרשמה תוכלו לצפות בחומרי לימוד מקוונים שייסעו לכם להתמודד בתחרות ולהכיר מקרוב את החדשנות בתחום התחבורה בישראל ובגרמניה.
קרא עוד...
קרא עוד...
מה עושים בזה"ב בחודש אדר ???
קרא עוד...
בטיחות אש בהדלקת מדורות
חידון kahoot יפה לתלמידים .
קרא עוד...
ל"ג בעומר בהיבט של בטיחות בדרכים לקראת חגיגות ל"ג בעומר, מתחילים ילדים וילדות לאסוף קרשים למדורות ל”ג בעומר. הילדים מרוכזים בעיקר בחיפוש אחר קרשים ולא תמיד מרוכזים במעבר בטוח בכבישים. לעתים שדה הראייה שלהם מוסתר וכתוצאה מכך עלולות להתרחש תאונות דרכים וילדים עלולים להיפגע. הילדים מסתובבים בדרכים כיחידים או בקבוצות והם אמורים להעביר את הקרשים שאספו למקום האחסון שיועד לכך מראש, או להביאם למקום המיועד למדורה. תוך כדי חיפושים, הילדים חוצים כבישים, עוברים בדרכים שונות ומובילים את הקרשים שאספו בידיים או בעגלות מאולתרות.
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
אולי זה אני ?????
קרא עוד...
יש לעדכן את התלמידים על יום הלימודים של המשמרות
קרא עוד...
שיעורים מתוקשבים
חידון
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
הסרט "אלופים בזהב" הופק בשיתוף משרד התחבורה והבטיחות בדרכים, הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, משטרת ישראל - אגף התנועה ואגף זהירות ובטיחות בדרכים במשרד החינוך.
קרא עוד...
קרא עוד...
חודש זה מלא ברעיונות יצרתיים ,אפשר בשעורי חברה או בשעורי אורינות לכתוב ברכות לשנה החדשה .
קרא עוד...
שבוע זה"ב
השתלמויות תשע"ח2018
פעליות בבתי ספר
פעילות לאור
פעליות לתחילת שנה
חינוך תעבורתי
פעיליות לחודש חשון
מערכי שיעור
אקדמיה ברשת
ספרי זה"ב
אור ירוק
פורים
שו"ת המומחית(ד"ר לאה סלע)
רכזים
ל"ג בעומר
ארכיון
אורח חיים בריא
סרטים
תוכנית לימודים
פעיולוית לחודש אלול תשרי
הענן החינוכי