יום ד', ט’ באייר תשפ”א
דף הבית תלב"ס
חומרים חדשים חדשים
קרא עוד...
https://www.gov.il/he/Departme nts/publications/?OfficeId=5332 1058-5a80-431e-ac67-969171fcc84 1&skip=0&limit=10
קרא עוד...
כללי בטיחות בדרכים - סביבת רכבת קלה רכבת קלה היא סוג של רכבת המיועדת להסעת נוסעים בסביבה עירונית. רוב הרכבות הקלות פועלות על חשמל - וככאלה הן שקטות יותר ומזהמות פחות את הסביבה.
קרא עוד...
קרא עוד...
מלא מלא כדאי!
קרא עוד...
בכל שנה אנו מציינים את השבוע הבינלאומי לבטיחות ילדים במערכת החינוך במטרה לפעול לצמצום מספר הילדים הנפגעים בזירות השונות. שבוע הבטיחות יחול השנה בין המועדים 12 עד15 במאי 2019, ויהווה שיא לפעילויות השונות ולעשייה בנושא לאורך כל שנת הלימודים. במרכז העשייה השנה, תעמוד הסוגיה "בטיחות בשעות הפנאי". שבוע הבטיחות הוא הזדמנות מצוינת לצוותי החינוך להעלות למודעות את הסיכונים הטמונים בפעילויות הפנאי השונות, ולייצר הזדמנות לילדים ולבני הנוער להיות שותפים פעילים בהגנה על חייהם, ואף לעודדם לגבש יוזמות בנושאים הללו בסביבות החיים שלהם. אנו קוראים לכם להיות שותפים לתהליך החינוכי שיעבור במוסדות חינוך שונים ברחבי הארץ במהלך שבוע הבטיחות הקרוב, ולהגביר את מודעות התלמידים לנושאי הבטיחות בשעות הפנאי. יחד, נביא לצימצום היפגעות בלתי מכוונת של ילדים.
קרא עוד...
כיצד יש להתמודד עם נושא ההסעות במערכת הבית-ספרית? על כל אלה ועוד בחלק זה באתרים
קרא עוד...
הוראות כניסה פשוטות למערכת המודל.
קרא עוד...
מהו טיול מונגש ונגיש? מי אחראי על כך? למי לפנות? כל אחד זכאי לטיול מונגש? על כך בחלק זה של האתר
קרא עוד...
כזי הזה"ב הבית-ספריים ישלבו פעילויות לקירוב הלבבות בבית הספר ויטמיעו את החינוך לנגישות - בבית-הספר ובקהילה.אגף זה"ב החל בשיתוף פעולה עם עמותת נגישות ישראל ויפעיל תכניות להטמעת החינוך לנגישות. מידע אודות נושא חינוך, הכשרה והשכלה בנושא נגישות - מתוך אתר נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות
קרא עוד...
אקדמיה ברשת - לומדים אונליין"אקדמיה ברשת" היא תוכנית הרצאות ושידורים חיים לתלמידים בהנחיית מומחים ואנשי אקדמיה.הורות באחריותלקראת הקיץ נקיים שידור חי להגברת המודעות לאורח חיים בטוח לילדים.נדבר על הסכנות בבית, במרחב הציבורי ובים, וכיצד ניתן להימנע מהן.את השידור תנחה בהומור הסטנדאפיסטית נגה ד'אנג'לי בשיתוף צוות מומחים. תוכלו לשאול את המומחים שאלות בצ'ט.השידור יתקיים ביום חמישי, י"א באייר תשע"ט, 16.5.2019, בשעה 20:30, לרגל השבוע הלאומי לבטיחות ילדים.
קרא עוד...
קרא עוד...
בסביבות גיל 10-12, עוברים הילדים שינויים התפתחותיים בתחומים שונים הבאים לידי ביטוי בהתנהגותם, ובין השאר יבואו לידי ביטוי ביכולת תפקודם בדרך. בגיל זה חל שינוי מהותי בהתפתחות החשיבה, גדלה ההתייחסות לאפשרויות פתרון מגוונות ולאו דווקא המוחשיות הנראות לעין, ומתפתחת היכולת להעלאת השערות ובדיקתן. אצל ילדי כתות ה'- ו' חל גם שינוי מהותי בדפוסי המשחק, כאשר בין השאר, קיימת ירידה משמעותית בשימוש במגרשי משחקים מסודרים, גני שעשועים וכו'. פעילויות ספורט וחברה תופסות מקום מרכזי וקיימת נטייה להרבות בפעילות במקומות מאולתרים : מגרשים פנויים, מבנים ריקים שניתן לנצלם, שטחים ירוקים בשולי הישוב, ועוד. הנטייה היא לבחור מקומות מוצנעים, רחוקים מן המבוגרים.התרחבות מעגל הפעילות והמרחב התעבורתי אצל הילד מעלה מאוד את הצורך לשיפור מיומנויותיו בתכנון ובחירה של מסלולי תנועתו, הן כהולך רגל, כרוכב אופניים והן כמשתמש בתחבורה הציבורית. יותר ויותר הוא צריך להכיר ולהבין את מקום יישובו ואת האלטרנטיבות העומדות לרשותו לתנועה בישוב, כשבחירה שקולה ונבונה של מסלולי התנועה תורמת לביטחונו ולבטיחותו.
קרא עוד...
מערכת החינוך רואה בחינוך לנגישות ולקבלת השונה ערך עליון, ומובילה מהלך חינוכי מקיף המושתת על ערכים של כבוד ורגישות כלפי אנשים עם מוגבלות ופועלת ליישום ערכים אלה
קרא עוד...
חשוב להבהיר לילדים, כבר בכיתות הנמוכות, שגם הנוסע קובע את בטיחות הנסיעה ושיש לו השפעה רבה על רמת העירנות ויכולת הריכוז של הנהג בנעשה בכביש, ועל האווירה הטובה בזמן הנסיעה ברכב המשפחתי או ברכב ההסעות, המשפיעה כמובן תשומת לבו בעת הנהיגה.
קרא עוד...
http://www.files.org.il/BRPort alStorage/a/3/72/32/82-WOuT4JNE SQ.pdf
קרא עוד...
שאלות לחזרה והעמקה .
קרא עוד...
http://www.files.org.il/BRPort alStorage/a/3/66/22/01-an6PdKAS pK.pdf
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
לקראת חג הפסח מצורף גיליון של אגף זה''ב בנושא בטיחות. הפיצו לצוותי בתי הספר ולכל מי שיכול להיתרם מכך בשורות טובות!
קרא עוד...
תוכנית לימודים בזה"ב
קרא עוד...
חומרי הוראה ופעילויות לפי נושאים
קרא עוד...
דפי העשרה בנושאים שונים , ממוינים לפי נושאים ממש מדהים
קרא עוד...
קרא עוד...
השתלמויות תשע"ט: אנו נמצאים בשלבי היערכות לשנה"ל התשע"ט. ברגע שנדע על ימים, שעות ומיקום - נדאג ליידע!
קרא עוד...
השתלמויות תשע"ט: אנו נמצאים בשלבי היערכות לשנה"ל התשע"ט. ברגע שנדע על ימים, שעות ומיקום - נדאג ליידע!
קרא עוד...
שו"ת המומחית(ד"ר לאה סלע)
רכזים
ארכיון
תוכנית לימודים