יום א', ה’ בסיון תשפ”א
דף הבית תלב"ס
אקדמיה ברשת - לומדים אונליין"אקדמיה ברשת" היא תוכנית הרצאות ושידורים חיים לתלמידים בהנחיית מומחים ואנשי אקדמיה.הורות באחריותלקראת הקיץ נקיים שידור חי להגברת המודעות לאורח חיים בטוח לילדים.נדבר על הסכנות בבית, במרחב הציבורי ובים, וכיצד ניתן להימנע מהן.את השידור תנחה בהומור הסטנדאפיסטית נגה ד'אנג'לי בשיתוף צוות מומחים. תוכלו לשאול את המומחים שאלות בצ'ט.השידור יתקיים ביום חמישי, י"א באייר תשע"ט, 16.5.2019, בשעה 20:30, לרגל השבוע הלאומי לבטיחות ילדים.
קרא עוד...
קרא עוד...
בסביבות גיל 10-12, עוברים הילדים שינויים התפתחותיים בתחומים שונים הבאים לידי ביטוי בהתנהגותם, ובין השאר יבואו לידי ביטוי ביכולת תפקודם בדרך. בגיל זה חל שינוי מהותי בהתפתחות החשיבה, גדלה ההתייחסות לאפשרויות פתרון מגוונות ולאו דווקא המוחשיות הנראות לעין, ומתפתחת היכולת להעלאת השערות ובדיקתן. אצל ילדי כתות ה'- ו' חל גם שינוי מהותי בדפוסי המשחק, כאשר בין השאר, קיימת ירידה משמעותית בשימוש במגרשי משחקים מסודרים, גני שעשועים וכו'. פעילויות ספורט וחברה תופסות מקום מרכזי וקיימת נטייה להרבות בפעילות במקומות מאולתרים : מגרשים פנויים, מבנים ריקים שניתן לנצלם, שטחים ירוקים בשולי הישוב, ועוד. הנטייה היא לבחור מקומות מוצנעים, רחוקים מן המבוגרים.התרחבות מעגל הפעילות והמרחב התעבורתי אצל הילד מעלה מאוד את הצורך לשיפור מיומנויותיו בתכנון ובחירה של מסלולי תנועתו, הן כהולך רגל, כרוכב אופניים והן כמשתמש בתחבורה הציבורית. יותר ויותר הוא צריך להכיר ולהבין את מקום יישובו ואת האלטרנטיבות העומדות לרשותו לתנועה בישוב, כשבחירה שקולה ונבונה של מסלולי התנועה תורמת לביטחונו ולבטיחותו.
קרא עוד...
מערכת החינוך רואה בחינוך לנגישות ולקבלת השונה ערך עליון, ומובילה מהלך חינוכי מקיף המושתת על ערכים של כבוד ורגישות כלפי אנשים עם מוגבלות ופועלת ליישום ערכים אלה
קרא עוד...
חשוב להבהיר לילדים, כבר בכיתות הנמוכות, שגם הנוסע קובע את בטיחות הנסיעה ושיש לו השפעה רבה על רמת העירנות ויכולת הריכוז של הנהג בנעשה בכביש, ועל האווירה הטובה בזמן הנסיעה ברכב המשפחתי או ברכב ההסעות, המשפיעה כמובן תשומת לבו בעת הנהיגה.
קרא עוד...
http://www.files.org.il/BRPort alStorage/a/3/72/32/82-WOuT4JNE SQ.pdf
קרא עוד...
האתר של המחוז החרדי מלא בחומר מעניין כדאי לראות את הנושאים
קרא עוד...
http://meyda.education.gov.il/ files/lomdimbegadol/zahav.pdf
קרא עוד...
קישורים בנושא הולכי רגל:http://www.rsa.gov.il/mish tamaheyderech/holcheiregel/Page s/reka.aspxhttp://www.rsa.gov.i l/mishtamaheyderech/holcheirege l/Pages/default.aspx
קרא עוד...
תכנית בנושא "ירושלים של זה"ב" - אביבה אלעזריבשנת תשע"ז בתי הספר ישלבו את נושא יובל לירושלים במסגרת לימודי תחומי הדעת השונים, בפעילות ואירועים שיקיימו לאורך השנה. המטרה הינה העמקת הזיקה והקשר של התלמידים לירושלים. התכנית מיועדת לכלל תלמידי ישראל, תוך התאמתה למאפיינים הייחודיים לכל מגזר. בחלק זה נציג בפניכם תכנית שפותחה באגף זה"ב על ידי הגב' אביבה אלעזרי.
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
מה לעשות בהפסקה
קרא עוד...
כל הכבוד לרכזת שהובילה את בית הספר עופרים לועדה המחוזית לפרס הארצי !!!
קרא עוד...
קרא עוד...
שו"ת המומחית(ד"ר לאה סלע)
רכזים
ארכיון
תוכנית לימודים